Дитинство - це єдиний правильний стан людини, дитинство - це синонім щастя.
Свята, проведені в дитячому садку, роблять його більш яскравим і незабутнім. Але це далеко не єдина функція ранків дошкільних установ. Вони спрямовані на виховання всебічно розвиненої особистості в дітях. Ранки призначені впливати на емоції і свідомість дітей.
Які ж заходи і свята прийнято відзначати в нашому садочку?
День знань (1 вересня)
Вересень - початок навчального року не тільки в школах, але й у дошкільних навчальних закладах.
1 вересня - світлий і радісний день, коли природа одягається в яскраві осінні вбрання.
Саме в цей день ми традиційно проваджаєм своїх випускників до школи .
Це свято радісне і водночас сумне. Радісне , тому що підростають наші вихованці і сумне , адже саме цього дня вони назавжди розлучаються з дитячим садочком який був для них другою домівкою . Під звуки дитячих пісень дітлахи приєднуються до урочистої шкільної лінійки . Скрізь багато яскравих осінніх квітів ,у кожного вихованця піднесений святковий настрій і гордість за своїх друзів - тепер уже школярів .
День вихователя і всіх дошкільних працівників (27 вересня)
Саме цього дня працівники закладу приймають привітання від громади , батьків та вихованців. До цього дня вихованці садочку готують невеликий сюрприз - виступ-подяку своїм наставникам.
День козацтва (14 жовтня)
День українських козаків - це свято всієі України. Козаки – мужні лицарі-захисники України. Вони надихають сучасне покоління на звитяги та захист рідної землі. Тому патріотичне виховання наших вихованців є ключовою складовою освітньої роботи в закладі. В цей день у закладі проводиться спортивно-розважальне свято - козацькі розваги . До свята готуються всі діти , вони змагаються в силі ,спритності , кмітливості, винахідливості, як справжні нащадки козаків.
Свято осені та осінній ярмарок.
Свято осені в дитячому садку — це завжди феєрична, сповнена яскравих барв і дивовижних казкових персонажів . Аби у святковій залі панувала особлива атмосфера тепла та затишку, вихователі готують чудовий сценарій осіннього свята для малюків.
День Святого Миколая (19 грудня)
Скільки ж приємних хвилювань приносить очікування на це чудове свято – День святого Миколая! Що він подарує – чи не різочку часом? У цей день малюки не тільки чекають на казкові презенти, а й самі роблять подарунок для святого.
Новорічний Калейдоскоп
Новий рік - найбільш загадкове і чарівне свято – свято, оповите казкою і чудесами. Центральною фігурою новорічного свята для дітей будь-якої вікової групи завжди залишається Ялинка, якій вони присвячують вірші, пісні, танці, хороводи. Який Новий рік у дитячому садку без Діда Мороза і його онуки Снігуроньки, які за традицією боряться з нечестивими силами . Завершенням новорічного свята є чарівництво, в результаті якого перед дітьми з'являються подарунки. Кожна дитина відчуває невимовну радість, коли отримує подарунок особисто з рук Діда Мороза та
Снігуроньки.
Новорічні щедрівки
Наші предки починали Новий Рік 14 січня за старим стилем з побажань щастя і врожаю.
Найважливіше дійство на Новий Рік було посівання, яке збереглося і дотепер. Діти-посівальники ходять від хати до хати і виголошують віршовані побажання, як подяку Богові за прожитий рік і сподівання на щастя, врожай у новому році.
Не забувають традицій українського народу і вихованці нашого садочка , з великим задоволенням беруть участь у проведенні новорічних щедрівок.
День Стрітення (15 лютого)
15 лютого в дошкільному закладі святкують славне свято Стрітення.
В народі це свято означає зустріч Зими із Весною. Наші малята із задоволенням приймали участь у святковому дійстві.
Приходу Зими радіють всі малятка, бо кожен любить зимові ігри, розваги.
Прихід Весни не буває несподіванкою. О, як радісно відчувати тепло сонця, спів пташок, появу тендітних квіточок.
З Весною хороводи водять, у ігри грають, танцюють, квіточки складають.
Протистояння Зими і Весни відбувалась у боротьбі за владу над природою в майбутньому. Із цього двобою Весна виходить переможницею, звичайно ж завдяки підтримці наших вихованців.
В нашому садочку знають про традицію випікання пташок жайворонків, щоб вони весну закликали.
Саме із такими жайворонками до нас в садок приходить Весна, ними й були пригощенні всі малята!!!
Міжнародний Жіночий День (8 березня)
На ранок, присвячений святкуванню Міжнародного Жіночого Дня 8 березня, діти запрошують своїх мам, бабусь і сестер. У цей день для улюблених жінок малюки влаштовують концерти, вони присвячують їм свої пісні, вірші, виконують танці.
День пам’яті та День Перемоги (9 травня)
Щорічно в ці дні вихователі закладу проводять тематичні дні та цільову прогулянку-екскурсію до Меморіального комплекса села з покладанням квітів.
Дошкільне дитинство – сприятливий період виховного впливу на дитину: те, що запам’ятає дитина в цей час залишиться в її пам’яті надовго, а може й на все життя. Тому проведення тематичного дня сприяло вихованню в дітей дошкільного віку патріотичних почуттів, шанобливого ставлення до воїнів-визволителів, пам’яті про героїчне минуле нашого народу
Міжнародний День Захисту дітей (1 червня)
1 червня - найбільше дитяче свято - Міжнародний День Захисту дітей .
День захисту дітей – веселкове сонячне літо, наповнене радістю, цікавими іграми, зустрічами з казковими героями, справжніми друзями, це турбота про здоров’я і добробут малечі, якою опікується держава, це справжнє оздоровлення майбутньої української нації.
Прощавай садочок наш!
Ось і промайнули роки. Вихованці прощаються з дошкільним дитинством. Проходить останній ранок у вигляді випускного балу в дошкільному закладі. Випускників вітають адміністрація закладу, вихователі, батьки та діти молодшоі групи.
За проведенням кожного свята криється тривала спільна робота педагогів з дітьми. У підготовці до свят беруть участь не тільки музичний керівник і вихователі дитячого саду, але й діти зі своїми батьками. У стінах дитячого закладу вони вчаться дикламувати вірші, співати пісні, виконувати таночки , театралізувати народні казки . Участь і включення кожної дитини до програми святкових ранків просто необхідна, адже це найкращим чином позначається на фізичному, емоційному, а також особистісному розвитку дитини. Спільно готуючись до різних заходів, діти вчаться працювати в колективі, стають більш згуртованими і доброзичливими.
Ранок - це найкращий спосіб для батьків і близьких побачити творчі прояви своєї дитини, тому індивідуальний посильний внесок кожного малюка в проведенні свята цінується на вагу золота.